Hoka Women's Clifton 10

159 €
ALV 25.5%
**US-kokonumerointi.** Hoka-fanit huom! Naisten kokotaulukko on uudistunut.

Toimitusaika 2-4 arkipäivää

Saatavilla myös myymälöissä Pirkkala sekä Vantaa.

Olemme suomalainen verkkokauppa

Sulava juoksutuntuma, erinomainen vaimennus. Uudistuneet naisten juoksukengät kapeammalle jalalle.

US-kokonumerointi. Naisten kokotaulukko on uudistunut. Jos valitset koon US-koon mukaan, asiat ovat kuin ennenkin. EU- ja UK-koot taas menevät nyt hiukan eri tahtia US-kokoon nähden.

Clifton-kengän vaimennus on Hokan mittakaavassa keskitasoa mutta muihin kenkävalmistajiin verrattuna Hokat ovat aina todella hyvin vaimennettuja. Erittäin suosittu valinta kilometrien keräämiseen rauhallisilla peruskestävyyslenkeillä ja myös reippailla kävelylenkeillä.

Clifton 9 -malliin verrattuna tässä kymppiversiossa on enemmän tilaa varpaille ja miellyttävämpi pintakangas. Droppi on kasvanut 5:stä 8 millimetriin - myös vähemmän liikkuvien on helppo ohjata voimaansa eteenpäin. Pohjan kokonaispaksuus on myös isompi. Takaosan Active Foot Frame -rakenne tuo kenkiin uudenlaista tukevuutta.

  • Kapeahko lesti, kuitenkin edestä edeltäjäänsä hiukan tilavampi
  • Kimmoisampi vaimennus edessä, pehmeämpi kannassa
  • CMEVA-välipohja
  • Meta-Rocker-rakenne antaa hyvin rullaavan askellustuntuman
  • Droppi 8 mm