Vuota X Scandinavian Outdoor Premium Natural Leather Cream

9,90 €
Sisältää ALV 25.5 %

Saatavuus

  • Tuotteen toimitusaika on 2-4 työpäivää
  • Voit tilata tuotteen myymälään pikanoutona
  • Saatavilla heti myymälöistä:
    Raisio
Olemme suomalainen verkkokauppa

Suosituimmat toimitustavat

Tälle tuotteelle ilmainen toimitus. Voit samalla tilata myös muuta ilman toimituskuluja.

Kasvipohjainen, kotimainen nahanhoitoaine.

Kalvolliset ja kalvottomat nahkakengät ja nahkakäsineet palvelevat sinua pitkään, kun pidät materiaalista hyvää huolta. Suomalaisen suutariliike Vuodan tuottama Premium Natural Leather Cream on tähän täydellinen valinta.

Vuota Premium Natural Leather Cream on kotimainen, kasvipohjainen ja erittäin hoitava nahanhoitovoide. Sen ainutlaatuinen koostumus hoitaa ja kosteuttaa pintanahkaa erittäin tehokkaasti ja tarjoaa suojaa vedeltä ja lialta. Se sopii kaikille pintanahkakengille ja antaa kiiltoa myös keinonahalle. Sopii kalvokengille. Koostumuksensa ja tuoksunsa ansiosta voide on miellyttävä käyttää. Voit käyttää sitä myös muiden nahkavarusteiden hoidossa, vyöt, laukut, hanskat jne.

Voiteen salaisuus on kotimaisessa koivunmahlassa, mustikansiemenöljyssä ja kuusisokerissa. Muita vaikuttavia aineita ovat hamppu-, kaura- ja katajaöljy sekä mehiläisvaha. Voide on 99,5% luonnonmukainen ja sen tuotannossa on korostettu vastuullisuutta; Mustikansiemenöljy valmistetaan mehuteollisuuden ja kuusisokeri puuteollisuuden ylijäämistä ja sivuvirroista. Voide on suunniteltu, valmistettu ja pakattu Suomessa.

Käyttöohje:

  • Varmista että kenkäsi ovat kuivat ennen aloitusta
  • Puhdista kengistä pintalika ja pöly harjalla tai liinalla
  • Ota vähän voidetta sormenpäihin, liinaan tai harjaan ja levitä nahkaan pyörivin liikkein
  • Käsittele alue kerrallaan, varmista että käsittelet myös saumankohdat huolella - Levitä vain ohut kerros
  • Anna voiteen imeytyä ja kuivua ainakin 30 minuuttia tai niin kauan, että pinta on käteen kuiva eikä tahmea. Tähän vaikuttaa nahan tyyppi ja aiemmin käytetyt nahanhoitotuotteet
  • Kiillota kuivunut pinta puhtaalla harjalla tai liinalla pyörivin liikkein
  • Voit lisätä useampia kerroksia, anna vain nahan välillä kuivahtaa

Käyttöturvatiedote (aukeaa .pdf-tiedostona).