Sweet Protection Clockwork RIG Reflect Goggles Obsidian/Turquoise 23/24




199 €ALV 25.5%
Toimitusaika 2-4 arkipäivää
Saatavilla myös myymälöissä Pirkkala sekä Raisio.
Toimitus alkaen 0 € (Posti noutopiste)
Tälle tuotteelle ilmainen toimitus.
Aikuisten laskettelulasit, erinomainen optinen laatu. Toimii vapaalaskusta kisakäyttöön. Erittäin tumma linssi.
Clockwork RIG-laseissa käytetään Sweet Protectionin hienointa linssiteknologiaa. Linssi on 2,8 mm paksu ja se antaa poikkeuksellisen hyvän kontrastinkorostuksen ja erittäin pienen värivääristymän, lopputuloksena silmää mahdollisimman vähän rasittava näkymä.
Obsidian-linssin valonläpäisy on vain 4% - tämä linssi onkin valmistajan tummin ja antaa häikäisysuojan kaikkein kirkkaimmissakin olosuhteissa. Aurinkolasikäytössä näin tummaa linssiä ei enää suositella esim. liikennekäyttöön.
Nämä lasit toimivat erinomaisesti monessa käytössä vapaalaskusta kisakäyttöön rinnelajeissa.
- Yksi koko sopii useimmille aikuisille
- Tuplalinssi
- Gore Protective Vent linssien yhteydessä päästää paine-erot tasautumaan hallitusti, näin linssit eivät väänny pois muodostaan paineen takia
- Sisemmässä linssissä on Clear AF -huurtumisenestopinnoite
