Sigg 1.5 WMB Traveller

32,90 €
ALV 25.5%

Toimitusaika 2-4 arkipäivää

Saatavilla myös myymälöissä Helsinki, Pirkkala, Pori, Raisio, Salo sekä Vantaa.

Olemme suomalainen verkkokauppa

Iso pullo isommalla suuaukolla.

Sigg Traveller -pullon materiaali on kestävää ja tuhtia - eron halpispulloihin todellla huomaa. Siggin perinteinen alumiinipullo on monen retkeilijän luottopullo, ainoa jonka uskaltaa ottaa yöksi makuupussiin ilman pelkoa vuotamisesta. Tiukassakin paikassa Sigg-pullo yleensä korkeintaan lommoontuu.

Sigg Traveller -pullo sopii vedelle, hiilihapollisille ja happamille juomille, sitrustuotteille, maitotuotteille jne. jne.

Sigg-slangissa kirjaimet “WMB” tarkoittavat Wide Mouth Bottlea eli tämän pullon suuaukko on tavallista isompi - tiskaaminen on helppoa, ja koska tässä pullossa perinteinen korkki on kiinni adapterin avulla, voit vaihtaa tilalle suosikkikorkkityyppisi jos tarvetta ilmenee.

Traveller-pullon vakiokorkissa on reikä, josta pulloa voi kantaa sormen, jousihaan tai muun oman virityksen varassa. Tarjolla on myös vaihtoehtoja vakiokorkille - tsekkaa tästä koko Sigg-valikoimamme!

  • Erittäin tiivis, luotettava korkki
  • Sisäpinnassa monikerroksinen EcoCare-pinnoite joka estää alumiinin liukenemisen juomaan – sopii myös happamille juomille
  • EcoCare on täysin hajuton ja mauton
  • EcoCare-pinnoite on taipuisa, eli jos pulloon tulee lommo, se mukautuu uuteen muotoon eikä rikkoudu
  • Ei BPA:ta, EA:ta, BADGEa, BFDGE:tä, NOGEa tai ftalaatteja
  • Ruokaviranomaisten hyväksymä
  • Valmistettu Sveitsissä

Sigg-juomapullo on tunnettu näky ympäri maailman – onpa se päätynyt näyttelykappaleeksi New Yorkin modernin taiteen museoonkin.