Rab Andes Infinium 1000

999 €
ALV 25.5%

Toimitusaika 2-4 arkipäivää

Saatavilla myös myymälässä Raisio.

Olemme suomalainen verkkokauppa

Talvipussi erittäin kylmiin oloihin, lämpöä heijastavalla vuorikankaalla. -28°C.

Suositun Andes-sarjan Infinium-malleissa on pintakankaana 100% tuulenpitävä, erittäin hengittävä 13 denierin Gore-Tex Infinium. TILT-vuorikangas taas sisältää titaania, jota käytetään heijastamaan käyttäjän lämpöä takaisin.

Täytteenä pussissa on 800fp-untuvaa joka on laatuluokituksen ehdotonta huippua. Pussin eri osissa on käytetty erilaisia untuvaosastoja jotta eriste pysyy siellä missä sitä tarvitaan. Näin lämpimille pusseille ei saada EN-standarditestissä enää eroja, joten Rab on ilmoittanut itse sille oman arvon kylmimmälle nukkumislämpötilalle: -28°C. Tämä ei siis ole extreme-lämpö vaan kylmin lämpötila jossa pitäisi vielä pystyä nukkumaan.

  • Pussin muoto: Rab Wide Mummy: leveä ja tilava
  • Sopii max. 195 cm käyttäjälle, ympärysmitta hartioilla 160 cm, ympärysmitta lantiolla 136 cm, ympärysmitta jalkopäässä 108 cm
  • Untuva on käsitelty kosteutta sietäväksi - pussi ei menetä eristyskykyään läheskään yhtä helposti kuin tavallisella untuvalla täytetyt
  • Untuvan määrä: 1000 grammaa
  • Erittäin hyvin suojaava huppu
  • Sisällä lämpökaulus
  • Pieni vetoketjullinen sisätasku
  • Päävetoketju on 3/4-pituinen YKK-ketju
  • Vetoketjun kohdalla on muhkea eristeputki estämässä lämpövuotoja
  • Pintakangas: Gore-Tex Infinium
  • Vuorimateriaali hupun ja jalkojen alueella: TILT
  • Mukana sekä reissukäyttöön tehty kuivapussimainen pakkauspussi että puuvillasta valmistettu kotisäilytyspussi

Tässä pussissa on vasemmanpuolinen vetoketju joka on oikeakätisen käyttäjän yleisin valinta.

Lämpöarvoinfoa.