Hestra Army Leather Heli Ski Female Mitts

159 €
ALV 25.5%

Toimitusaika 2-4 arkipäivää

Saatavilla myös myymälöissä Pirkkala, Pori, Raisio, Salo sekä Vantaa.

Olemme suomalainen verkkokauppa

Naisten huippulaadukkaat lasketteluhanskat.

Hestra Heli Ski Women - Valmistajan suosikkeihin kuuluva monikäyttöinen tumppumalli. Erityisen hyvä olosuhteisiin joissa puuterilunta pöllyää joka puolella. Erittäin lämmin malli. Naisten koot.

Army Leather -käsinesarja on tehty kestämään. Tuotteen nimi tulee Hestran Army Leatheriksi nimeämästä nahkalaadusta, joka on erikoiskäsiteltyä vuohennahkaa. Se on erinomainen valinta vaativiin olosuhteisiin ja ahkeraan käyttöön.

  • Varsi on Triton/polyamidikangasta, joka pitää sekä veden että tuulen ja on hyvin kestävä
  • Army Leather -vuohennahkakämmen
  • Irrotettava sisätumppu (materiaalina Quallofill/Fiberfill)
  • Lumilukko tarrakiristyksellä
  • Varmistuslenkit vähentävät käsineiden hukkaamisen riskiä

Kun vuorihanska alkaa riittävän pitkän käytön jälkeen tuntua turhan nuhjuuntuneelta, ei hätää, niitä saa ostettua varaosana! Tarjolla on myös ekstralämmin malli.

Hestra-hanskat palvelevat sinua vuosia - nahka tosin kaipaa välillä pientä huoltoa. Osta mukaan purkki Hestran omaa nahanhoitoainetta ja hiero sitä silloin tällöin käsineiden pintaan, samaan tapaan kuin käsiä pestessä.