Craghoppers Women's Nosilife Adventure Long Sleeve III Shirt

89,90 €
Alin hinta 30 päiväänVertailuhinta: 99,90 €
ALV 25.5%
Väri
Koko

Saatavuus

Saatavilla Toimitusaika 2-4 arkipäivää Saatavilla myös myymälässä Pori.

Toimitusaika 2-4 arkipäivää

Saatavilla myös myymälässä Pori.

Toimitus alkaen 4,90 € (Posti noutopiste)

Rento kesäpaita naisille - käytä matkaillessa, retkeillessä jne. Uudistettu hyönteissuojakäsittely!

Craghoppers on vaihtanut hyönteissuojavaatteittensa tehoaineen: nykyään käytetään tehoaineena kasvipohjaista eukalyptus citriodora -öljyä (biosidi). Se on miedompi kuin aiemmin käytetyt tehoaineet, mutta estää hyönteisten laskeutumista ja oleskelua kankaan pinnalla.

Nosilife tehoaa seuraaviin otuksiin: Hyttyset, punkit, banaanikärpäset, kirput, luteet, pölypunkit, paarmat, tulimuurahaiset, tsetsekärpäset ja polttiaiset.

Paidan UV-suojakerroin on hyvin korkea eli UPF40+. Lisäksi kaulus on muotoiltu niin, että se antaa pystyyn nostettuna todella hyvän suojan auringolta.

Hihat voi halutessaan rullata ylös, napeilla varustettujen tamppien varaan.

  • Normaali istuvuus, rennohko malli
  • Tekninen, kosteutta siirtävä kangas kuivuu tarvittaessa nopeasti
  • Selässä tuuletus
  • Hajunestokäsittely
  • Kangas siirtää tehokkaasti kosteutta
  • Turvatasku
  • Kaksi rintataskua
  • Hihatasku
  • Pala mikrokuitukangasta aurinkolasien pyyhkimiseen
  • Craghoppers Wash & wear -tuote: huoleton, helppohoitoinen, ei vaadi silittämistä

Uuden Nosilife-käsittelyn tehoaine (kasvipohjainen eukalyptus citriodora -öljy (biosidi)) on Euroopan biosidituotesääntelyn 528/2012/EU mukainen. Se on ZDHC (Zero Discharge of Hazardous Chemicals) -sertioiftu vaatimustasolla 1, ja valmistaja hakee sille sertifiointia tasolle 3.