






Toimitusaika 2-4 arkipäivää
Saatavilla myös myymälässä Raisio.
Fjällrävenin laajasta valikoimasta löydät varmasti tyyliisi sopivat pukineet - mallisto kattaa kaiken perinteisistä tunturivaeltajan takeista tällaisiin muodikkaasti muotoiltuihin housuihin, joissa yhdistyy mukava materiaali ja vapaa-ajanhousuja lähestyvä ulkonäkö. Vardag-housut ovat kotonaan urbaanissa arkikäytössä ja taipuvat ongelmitta myös retkeilyyn.
Pääkuva näyttää ostettavan värin. Kuvat, joissa esitellään yksityiskohtia, voivat näyttää muunvärisen tuotteen.
Malli on 188 cm pitkä ja hänellä on koon 50 housut.
Siinä missä perinteinen G-1000-kangas on joustamatonta, näissä housuissa käytetty G-1000 Eco Stretch antaa hiukan myöden kehon liikkeiden mukana, ilman elastaanin käyttöä. Kangas hengittää erinomaisesti ja kuivuu nopeasti, antaen samalla keskivahvan suojan tuulelta.
Tämän Relax-mallin istuvuus on nimensä mukaisesti rennon tilava. Reisitaskut on jätetty pois, tilalla on kaksi etutaskua ja kaksi takataskua.
Tämä tuote ei sisällä PFAS-yhdisteitä.
Halutessasi voit kyllästää nämä housut Grönlanninvahalla. Tämä parantaa housujen tuulenpitävyyttä kosteudenhylkivyyttä ja kestoikää. Vahaaminen muuttaa housujen ulkonäköä tummemmaksi, ja väri ei ole aivan tasainen.